Powered by Smartsupp

Jak dlouho vydrží baterie?

Na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět. Každý používá čtečku jiným způsobem a nelze tak definovat přesnou dobu po kterou čtečka vydrží. V průměru je čtečka schopna na jedno nabití přečíst tisíce čárových kódů. Záleží na nastavené době usnutí při nečinosti, dále na obsluze zdali míří na čárový kód ve správném úhlu nebo jak dlouho stlačí spoušť nežli čárový kód přečte. Dále záleží v jakých provozních podmínkách se čtečka čárových kódů pohybuje a jak daleko je vzdálena od přijímače.   

 

Jaký je dosah bezdrátových čteček kódů?

Bezdrátové čtečky mají dosah až 300 metrů ve volném prostoru. Bluetooth bezdrátové čtečky mají dosah až 25 metrů. Vše záleží na členitosti prostředí a použitých materiálech uvnitř budov.

 

Bezdrátové čtečky čárových kódů se vždy chovají jako klávesnice nebo je lze provozovat i na sériovém portu?

Bezdrátové čtečky Sensodroid se chovají většinou jako klávesnice. Vyjímkou je čtečka T1300, která byla navržena jako bezdrátová čtečka přímo pro emulaci sériového portu. Všechny bluetooth čtečky lze provozovat jako klávesnice popřípadě emulace sériového portu. 

 

K čemu slouží a jak se používá integrovaná paměť na čárové kódy?

Paměť na čárové kódy se používá jako záložní paměť při ztrátě signálu čtečky s přijímačem. Tzn. když se vrátíte na signál přijímače všechny neodeslané kódy se vyšlou na přijímač. 

Nebo lze čtečku nastavit tak, aby se všechny přečtené kódy ukládaly do paměti čtečky a následným přečtením servisního kódu se všechny přečtené kódy vyšlou na přijímač.  

 

Musí být k bezdrátovým čtečkám USB přijímač nebo je připojím i přes WiFi síť?

Ke klasickým čtečkám s velkým dosahem je vždy USB přijímač nebo USB nabíjecí stanice. Vyjímku tvoří bluetooth čtečky, které můžete spojit přímo se zařízením bez použití přijímače. Přes WiFi se ke čtečkám připojit nelze.