Powered by Smartsupp
  1. EAN/UPC kódy: EAN (European Article Number) a UPC (Universal Product Code) jsou nejčastěji používané kódy na světě. Tyto kódy se používají k identifikaci zboží v maloobchodním prodeji a kódům, které začínají číslicí 0 a 2 jsou pro produkty určené pro Evropu.

  2. Kódy QR: QR kódy (Quick Response) jsou dvourozměrné kódy, které umožňují ukládat více informací než klasické čárové kódy. Používají se v reklamě, na vizitkách, v dopravě a v mnoha dalších oblastech.

  3. Code 39: Tento kód se používá pro označení různých produktů a v oblasti zpracování dat. Používá se pro kódování malého počtu znaků (obvykle pouze písmena a číslice).

  4. Code 128: Kód 128 je vysoce variabilní a lze jej použít pro označení produktů, poštovních zásilek, dopravních etiket a dalších aplikací.

  5. DataMatrix kódy: Tyto kódy jsou podobné QR kódům a používají se k označení produktů, v lékařství a dalších oblastech. Jsou schopny ukládat velké množství dat v malém prostoru.

  6. GS1-128: GS1-128 kódy se používají pro správu dodavatelského řetězce a pro označování palet, kontejnerů a dalších přepravních jednotek.

Čárové kódy jsou využívány v mnoha odvětvích, jako jsou maloobchod, výroba, doprava a logistika, zdravotnictví, lékárny, knihovny a mnoho dalších. Pomáhají rychle identifikovat a spravovat produkty, usnadňují skladování a správu zásob a zvyšují efektivitu v různých oblastech.